Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

Aborcja:

Życie ludzkie rozpoczyna się od poczęcia (zapłodnienia). Świadome pozbawianie życia ludzkiej istoty jest zabójstwem i stanowi wielkie zło moralne i społeczne.

Wyjątki:

Ponieważ nieurodzone, poczęte dziecko jest niewinną "trzecią stroną", nie ma takich przyczyn, które usprawiedliwiałyby jego zabicie, nawet w tak trudnych sytuacjach życiowych jak gwałt czy kazirodztwo. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zagrożone jest życie matki, musimy starać się ratować życie obojga: i matki i dziecka.

Eutanazja:

Nigdy nie wolno zabić człowieka chorego czy starego, nawet na jego życzenie. Nigdy nie wolno odmówić pokarmu, wody i pomocy medycznej ciężko choremu, nawet jeśli znajduje się w bardzo ciężkim stanie.

Sterylizacja:

Jest to okaleczanie zdrowego organizmu człowieka i jego funkcji. Sterylizacja jest złym rozwiązaniem medycznym i moralnym.

Antykoncepcja:

Jest złem moralnym związanym z odrzuceniem daru płodności. Ponadto powoduje liczne powikłania zdrowotne i zakłóca więź małżeńską.

Rodzina:

Popieramy zdrową i szczęśliwą rodzinę - monogamiczne, kochające się małżeństwo kobiety i mężczyzny, które jest otwarte na przekazywanie życia, wychowanie do wartości i opiekę nad dziećmi.

Wychowanie prorodzinne:

Nauczanie młodzieży o sprawach płci jest najwyższym prawem i pierwszym obowiązkiem rodziców, którzy mogą potrzebować pomocy od instytucji wychowawczych, które uznają i kontrolują. System wychowawczy powinien być oparty na wartościach moralnych: promować czystość i odpowiedzialne rodzicielstwo.


Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
jest pod patronatem
Human Life International - Polska Human Life International - Polska

Media społecznościowe

Facebook


Twitter

Twitter - HLI

Informacja nt. polityki prywatności